Zamknij X

Optymizm przed niedzielą - konwencja wyborcza PO i .N

2018-10-30 09:10:23, Maciej Kowalczyk

Wczoraj późnym popołudniem włocławska Koalicja Obywatelska raz jeszcze zebrała się na konwencji wyborczej. Powód - oczywisty. Działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, przed drugą turą wyborów prezydenckich, raz jeszcze wyrazili poparcie dla Marka Wojtkowskiego. Trzeba przyznać, że był to głos mocny.

W sali hotelu "Aleksander" zebrali się nie tylko przedstawiciele lokalnych struktur obu tworzących koalicję ugrupowań. Do Włocławka zawitali także posłowie z regionu oraz marszałek Piotr Całbecki, który wczoraj odebrał (wraz z innymi radnymi województwa) zaświadczenie o wyborze do sejmiku. Głos poparcia dla kandydata wybrzmiał także z ust Agnieszki Holland, posła Michała Szczerby, czy Agnieszki Pomaski. Choć nieobecni na spotkaniu, przekonywali na prezentowanym filmie do głosowania na Marka Wojtkowskiego.

Polska potrzebuje ludzi otwartych na Europę, otwartych na swoje środowiska - mówił w ten sam sposób były prezydent Aleksander Kwaśniewski - Ludzi pełnych inwencji, pełnych energii, którzy nie tylko będą umieli zarządzac miastem ale także będą umieli porozumiewać się z innymi - dodawał wskazując, ze takim waśnie czlowiekiem jest Marek Wojtkowski.

Głosów poparcia nie zabrakło także z sali. Marszałek Piotr Całbecki wskazywał, że Marek Wojtkowski z punktu widzenia władz samorządowych województwa jest osobą, z którą współpraca przebiegała znakomicie i pomimo nie najłatwiejszych warunków:

Wiele udało nam się zrealizować, lub rozpocząć wiele inwestycji, projektów dla Włocławka. Jest po prostu sprawnym menadżerem, szuka porozumienia - kontynuował marszałek Całbecki.

Poseł Arkadiusz Myrcha dodawał, że PO z optymizmem patrzy na zbliżającą się wyborczą niedzielę, jak mówi, wynik uzyskany w pierwszej turze wyborów prezydenckich, przez kandydata Koalicji Obywatelskiej, jest dobrym prognostykiem:

Widzimy, ze Marek jako prezydent jest bardzo dobrze oceniany i wiemy, że znajdzie to potwierdzenie w głosowaniu w drugiej turze - mówił poseł, dodając - Oczywiście to jest jak w sporcie, trzeba zawsze do ostatniej sekundy walczyć o dobry wynik.

Że to trudna walka dla osób, które ubiegają się o swoją pierwszą reelekcję, podczas gdy plan rozwoju miasta wykracza poza jedną kadencję przekonana była Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi, która w pierwszej turze wyborów zdeklasowała oponentów w wyborczym wyścigu:

Kontynuacja to słowo klucz - mówi Hanna Zdanowska - Jeśli w dobrym kierunku to wszystko podąża to potrzeba koniecznie kontynuacji. Zachęcam wszystkich państwa żebyśmy czwartego listopada poszli do wyborów. 

Na sali, przekonanie o tym, że Marek Wojtkowski jest zdecydowanym faworytem wyścigu o miejską prezydenturę, dało się wczoraj usłyszeć często. Sam kandydat do zbliżającego się wyborczego weekendu podchodzi ze spokojem:

Patrzę na to dobrze. Dla mnie wynik był przewidywalny od samego początku - urzędujący prezydent dodawał także, że cieszy się z układu sił w Radzie Miasta jaki wytworzył się po pierwszej turze wyborów - Daje to szanse na stabilizację rządów i przede wszystkim pracy rady na pięć lat. Myślę, że ta scena polityczna we Włocławku się ustabilizowała i to jest dobre. Tej stabilizacji najbardziej mi brakowało w minionej, niezwykle trudnej kadencji.

Jak przyznał prezydent już w tej chwili prowadzone są wstępne rozmowy z włocławską lewicą, których celem jest opracowanie ewentualnego porozumienia koalicyjnego w przyszłości.

 

Fotorelacje


Komentarze (4)


Liliana (2018-10-30 10:32:24) Zgłoś do moderacji
Wszyscy wspierają, bo nie ma czym się wykazać !
Halina (2018-10-30 10:40:48) Zgłoś do moderacji
Widzę, że dla własnej korzyści ludzie zrobią wszystko. Widzę twarze z regionu p. Małas. Pytam gdzie honor?!
Widz (2018-10-30 13:38:19) Zgłoś do moderacji
Na sali kłamca lustracyjny, skazana za oszustwa i wielu z nie ciekawą przeszłością czy to konwencja wyborcza czy raczej stypa kryminalnych.
stanisław (2018-10-30 13:43:41) Zgłoś do moderacji
Niech Pan Prezydent powie kto będzie wiceprezydentem od inwestycji za Panią Korpolak ?? To jest informacja dla wyborców ważna.

Dodaj swój komentarz