Zamknij X

Jacek Kuźniewicz proponuje powołanie Funduszu Rewitalizacji

2018-10-15 17:06:23, Maciej Kowalczyk

Rewitalizacja – to temat kolejnej konferencji prasowej Jacka Kuźniewicza z KWW „Postaw na Włocławek”. Dziś kandydat na prezydenta spotkał się z dziennikarzami, aby zaprezentować swój program związany z rewitalizacją Śródmieścia.

Jacek Kuźniewicz swój program opiera na dobrze znanych, z czasów gdy pełnił funkcję zastępcy prezydenta, projektach dotyczących ulicy 3 Maja, zabudowy przy Tumskiej i wreszcie – przebudowy Placu Wolności. Działania te chce prowadzić, między innymi, w ramach sztandarowego programu Komitetu, tzw. „Pięć na pięć” - pięciu priorytetowych inwestycji, jakie miałyby zostać zrealizowane w nadchodzącej kadencji samorządu.

Chciałbym przypomnieć, że w tej kadencji samorządu włocławskiego - i nie mówię tego by krytykować, po prostu podaję czyste fakty. Nie wydano na inwestycje ze środków europejskich ani złotówki, w zakresie rewitalizacji – mówi Jacek Kuźniewicz, podkreślając, że czas na realne działania. W ich centrum stawia zmianę wizerunku Placu Wolności:

My chcemy i zrealizujemy projekt pod nazwą Nowe Centrum Miasta. To jest kompleksowa przebudowa Placu Wolności, wraz z przyległymi ulicami: Kilińskiego, Kościuszki, POW, Warszawską, Zduńską, z wyjściem na 3 Maja.

Przypomina, że projekty przebudowy już są, zostały przygotowane za czasów prezydentury Andrzeja Pałuckiego.

Jako inne z priorytetów wymienia rewitalizację ulicy Tumskiej, gdzie jak podkreśla, już w minionej kadencji samorządu udało się uporządkować kwestie własnościowe, tak, by miasto mogło rozpocząć inwestycje na tym obszarze. Przy okazji Jacek Kuźniewicz wypomina, że w ostatnich czterech latach władze miasta nie kontynuowały prac rewitalizacyjnych, rozpoczętych przed rokiem 2014.

Władza publiczna musi dbać o przestrzeń publiczną, czyli o place, o ulice, o infrastrukturę i o to zadbaliśmy w poprzedniej kadencji. Proszę zwrócić uwagę: ulica Bulwary, ulica Tumska, ulica Łęgska i wiele innych ulic w mieście zostało odnowionych – wylicza kandydat na prezydenta – natomiast dalsze kroki zostały wstrzymane. Zaniechano tych działań..

Jacek Kuźniewicz dodaje, wskazując na podwórze kamienicy położonej przy ulicy Kilińskiego, gdzie zorganizował konferencję, że często to sami właściciele nieruchomości położonych na tym obszarze, mogliby odmienić oblicze centrum miasta. Jak mówi, podobne, pełne zieleni, odświeżone podwórza mogłyby powstać w wielu miejscach. Pod jednym warunkiem – miasto musi chcieć pomóc w tych działaniach. Dlatego też postuluje powołanie specjalnego Funduszu Rewitalizacji

Specjalnie wyodrębnionej części w budżecie miasta, która będzie przeznaczona, na wsparcie tego typu inicjatyw. Oczywiście, w uzgodnieniu z władzami miasta, w uzgodnieniu z fachowcami od zagospodarowania przestrzennego – zapowiada.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz