Kandydaci Porozumienia z poparciem Jarosława Gowina

2018-10-11 09:43:43, Maciej Kowalczyk

Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin gościł wczoraj we Włocławku. Na briefingu prasowym zorganizowanym w Centrum Kultury "Browar B." przekazał swoje pełne poparcie kandydatom swojego ugrupowania w wyborach do rad gmin i powiatów, oraz dla startującego w wyborach do Sejmiku Województwa Rafała Sobolewskiego.

Porozumienie Jarosława Gowina w zbliżających się wyborach samorządowych, podobnie jak było to w wyborach parlamentarnych, przed trzema laty, startuje w ramach sojuszu wyborczego z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. Także i we Włocławku, na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy znaleźli się przedstawiciele ugrupowania.

Podobnie, jak odwiedzający w ostatnim czasie Włocławek politycy Prawa i Sprawiedliwości, także i Jarosław Gowin przekonywał, że zmiany, choćby w polityce socjalnej, jakie wprowadza rząd mogłyby przebiegać szybciej i być bardziej skuteczne. Potrzebne jest jednak, jego zdaniem, wsparcie dla tych projektów w samorządach:

Tu we Włocławku, chciałbym bardzo serdecznie poprzeć Pana Rafała Sobolewskiego. Znanego mieszkańcom Włocławka i okręgu włocławskiego, jako przewodniczący Rady Miasta - samorządowiec o bardzo dużym doświadczeniu - mówił wicepremier.

Podczas spotkania Jarosłąw Gowin przekazał wyrazy poparcia, nie tylko dla osób kandydujących pod prawicowym szyldem. Jak podkreślał, poparciem Porozumienia mogą cieszyć się też ci kandydaci niezależni, którzy są "dobrymi gospodarzami". Do takich zaliczył Pawła Banasika, obecnego burmstrza Lipna.

Rafał Sobolewski podkreślał, że wczorajsza wizyta jest także wyrazem mozliwości dobrej współpracy, pomiędzy władzami samorządowymi a rządem.

Oczywiście, tych przejawów współpracy mozna pokazywać wiele. Ja chciałem tylko pokazac jeden i za niego podziękować Panie Premierze. Wczoraj była inauguracja roku akademickiego w PWSZ. I tak jak Państwo obserwowaliście, mogliśmy przekazać z Panią poseł Michałek bon o wartości 13 122 000 złotych. To jest tylko jeden z przykładów możliwości wspólpracy i potrzeby współpracy naszego miasta, samorządu województwa i instytucji rządowych - kontynuował Rafał Sobolewski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania:

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz