Zamknij [X]

Klaudia Kazimierska startuje na Igrzyskach

2018-10-10 16:01:58, Maciej Kowalczyk

Dwanaścioro młodych sportowców z Kujaw i Pomorza znalazło się w reprezentacji Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które w dniach od 6 do 18 października odbywają się w stolicy Argentyny. Wielu z nich to stypendyści Marszałka Województwa.

Do Buenos Aires poleciały lekkoatletki z regionu. W tym tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek – Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek; 1500 m) oraz Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz; 400 m) i Wiktoria Kalitta (SL Zawisza Bydgoszcz; skok o tyczce).

Nasz region najliczniej reprezentują przedstawiciele hokeja na trawie. W zespole dziewcząt do lat 18 znalazły się: Julia Balcerzak i Małgorzata Plewa (obie z LKS Gąsawa). Trenerem żeńskiej kadry jest Bogusław Kozłowski z LKS Rogowo.

W turnieju chłopców do lat 18 grają: Jakub Gebler, Korneliusz Nitka i Michał Nowakowski (wszyscy UKS Jedynka Żnin), Eryk Bembenek, Tomasz Bembenek (obaj z LKS Rogowo), Jakub Chumeńczuk i Dawid Zabłocki (obaj z LKS Gąsawa).

Polskę reprezentuje łącznie 69 zawodniczek i zawodników. Warto przypomnieć, że Klaudia Kazimierska, Julia Balcerzak, Małgorzata Plewa, Dawid Zabłocki, Korneliusz Nitka, Jakub Gebler, Jakub Chumeńczuk i Eryk Bembenek to tegoroczni stypendyści Marszałka Województwa.

(Inf. prasowa Urząd Marszałkowski).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz