Dyplomaci w regionie

2018-07-06 11:13:37, Maciej Kowalczyk

Samorządowe władze województwa są współgospodarzami trzydniowej (6-8 lipca) wizyty w Kujawsko-Pomorskiem przedstawicieli akredytowanych w Polsce misji dyplomatycznych. Spodziewamy się 70 dyplomatów z 30 krajów całego świata. Odwiedzą także Kłóbkę i Ciechocinek.

Takie wizyty, organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to dla gości okazja do lepszego poznania naszego kraju. Dla władz samorządowych jest to możliwość zaprezentowania naszego regionu, jego walorów i atrakcji. Dlatego program, który przygotowano wspólnie z samorządami  oraz wojewodą jest wszechstronny. 

Dzisiaj marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przywitają dyplomatów na "Przystani Bydgoszcz" w mieście nad Brdą. W programie przewidziane są m. in. wycieczkowy rejs statkami solarnymi po rzece oraz spacer po bydgoskim Starym Mieście i Wyspie Młyńskiej. W sobotę Toruń - zaplanowano wizytę w Interdyscyplinarnym Centrum Nowych Technologii i Młynie Wiedzy oraz zwiedzanie tych wszystkich rzeczy, które odwiedzający miasto muszą koniecznie zobaczyć (m.in. Domu Kopernika, ratusza i katedry św. Janów). W sobotni wieczór gospodarz województwa wydaje dla członków korpusu dyplomatycznego uroczystą kolację w Elgiszewie w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Niedziela jest ostatnim dniem wizyty. Dyplomaci odwiedzą wtedy  Ciechocinek, naszą perłę uzdrowiskową, oraz skansen w Kłóbce.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz