Nowe vouchery na żłobki i nianie

2018-09-12 11:16:06, Maciej Kowalczyk

Rodziny z regionu kolejny raz będą mogły otrzymać nawet 800 złotych miesięcznie w postaci voucherów na pokrycie kosztów opieki na małymi dziećmi w żłobku lub wynagrodzenie niani. Trwa konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym zarząd województwa wyłoni podmioty odpowiedzialne za realizację tego rodzaju projektów. To one rozdysponują wsparcie wśród młodych rodziców. Ze wsparcia skorzysta co najmniej 1,5 tysiąca rodzin.

Pomoc finansową, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców, można wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 złotych miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 złotych miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 złotych miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 złotych miesięcznie). Z tej pomocy można korzystać przez 12 miesięcy. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.

- Nasza oferta pomocy dla młodych rodzin to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby rodziców. Przygotowaliśmy ją z myślą o aktywizacji osób opiekujących się najmłodszymi dziećmi i ułatwieniu rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej. W najnowszym konkursie warunkiem pozyskania dofinansowania jest przygotowanie projektu skierowanego do mieszkańców z obszaru całego województwa. To efekt naszych wcześniejszych doświadczeń w realizacji tego typu projektów – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Ze wsparcia skorzystało do tej pory 1,7 tysiąca rodzin z regionu (więcej).

Właśnie trwa nabór na dofinansowanie kolejnych tego rodzaju projektów. Do podziału jest w sumie 18 milionów złotych. Szansę na uzyskanie wsparcia mają podmioty, które przygotują przedsięwzięcia realizowane na obszarze całego województwa i skierowane dla co najmniej 600 osób.

(inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz