Przyjazny i komfortowy Włocławek - SLD prezentuje kolejne propozycje

2018-10-08 18:48:41, Maciej Kowalczyk

Jak powinien wyglądać przyjazny dla mieszkańców włocławek na to pytanie starali się odpowiedzieć dzisiaj członkowie sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukulski i kandydaci z listy SLD w wyborach do rady miasta zaprezentowali kolejne z filarów programowych ugrupowania

Przyjazne Komfortowe Miasto - pod tą nazwą kryje się kilka pomysłów, które członkowie sojuszu Lewicy Demokratycznej chcą zrealizować na wszystkich włocławskich osiedlach. Wspólnym mianownikiem tych postulatów jest poprawa jakości życia mieszkańców. Tym razem chodzi jednak nie o program związany z realizacją inwestycji, wsparciem dla gospodarki, czy polityką zdrowotną, które to filary prezentowano w minionych tygodniach.

Przyjazne i Komfortowe miasto to zbiór propozycji które mają sprawić że mieszkańcy w swoim mieście czuć się będą lepiej. Są to inwestycje zarówno w dziedzinie bezpieczeństwa jak i rozbudowy terenów zielonych, rekreacyjnych, ale także zbiór postulatów związanych z funkcjonowaniem przyjaznego dla mieszkańców Urzędu Miasta, czy też tych, które dotyczą aktywności sportowej.

Wśród ostatnich zwrócić można uwagę na program uruchomienia basenu otwartego,  remontu stadionu "Przylesie", czy budowy zadaszonego lodowiska oraz hali sportów walki.

Wśród innych propozycji jakimi Sojusz Lewicy Demokratycznej chce pozyskać głosy włocławian jest między innymi rozbudowa infrastruktury rowerowej czy udostępnianie kolejnych placów zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Na liście zaprezentowanej na dzisiejszej konferencji prasowej znalazły się także obietnice wydłużenia czasu otwarcia orlików oraz innej należącej do miasta infrastruktury sportowej.

W ramach budowy Zielonego Włocławka sojusz Proponuję powstawanie parkietów parków kieszeniowych dokończenie rewaloryzacji parku Henryka Sienkiewicza i stworzenie "Parku Młodego Włocławka", która to propozycja nie po raz pierwszy pojawia się w programie sojuszu.

To jednak nie wszystkie propozycje jakie przygotował Krzysztof Kukucki wraz z kandydatami lewicy. Znalazło się tu też miejsce dla kolejnych inwestycji drogowych, takich jak na przykład przebudowa ulicy Żabiej i Cyganki, czy inwestycje związane z rewitalizacją centrum naszego miasta.

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz