Czytała Krystyna Czubówna

2018-10-05 12:24:19, Maciej Kowalczyk

We Włocławku. W środowe popołudnie. Do Włocławka znana lektorka i była dziennikarka przybyła na zaproszenie właścicieli księgarni "Gdańscy", przy ul. Promiennej, biorąc udział w akcji "Literatura świata w kameralnej księgarni”, współfinansowanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Partnerstwo dla Książki 2018.

Spotkanie we Włocławku toczyło się wokół wspólnego czytania „Przygód młodego przyrodnika” Davida Attenborough. Książkę tę  okrzyknięto bestsellerem Sunday Times’a. Książka jest historią jego podróży, pokazuje piękno i biologiczną różnorodność odwiedzanych okolic. Opowiada o wędrówkach w poszukiwaniu gujańskich mrówkojadów, indonezyjskich "smoków z Komodo" i paragwajskich pancerników. Opisuje zmagania z drapieżnymi rybami, agresywnymi jeżozwierzami nadrzewnymi, a także ze zdradliwym terenem i nieprzewidywalną pogodą. Napisana z dowcipem i urokiem książka, to opowieść nie tylko o niezwykłej przygodzie, ale także o człowieku, który nauczył nas kochać świat przyrody i doceniać znaczenie jego ochrony.

- To nie jest sentymentalna podróż do przeszłości. To żywa, często wręcz nieprawdopodobna i trzymająca w napięciu, skrząca się wysublimowanym poczuciem humoru relacja Davida Attenborough z jego pierwszych wypraw z połowy ubiegłego wieku - mówi Krystyna Czubówna. - W książce, podobnie jak w swoich filmach przyrodniczych, Sir David z miejsca przykuwa naszą uwagę i nie potrafimy przestać mu towarzyszyć w wędrówce na krańce świata. Jest mistrzem słowa, którym uwodzi, zapraszając do wspólnej wyprawy – i z pewnością wie o tym. Zafascynowana nim jako przyrodnikiem i autorem niedościgłych filmów, które oglądam (i czytam) od ponad 30 lat, dziś poznałam bliżej Sir Davida Attenborough jako człowieka. To jeszcze jeden walor tej książki. Tego tytułu nie wolno przeoczyć! – dodawała.

Przekonywała włocławskich czytelników do tego aby zajrzeć do wydawnictwa, ale także opowiadała o swojej przygodzie z filmami znanego brytyjskiego podróżnika. 

Jak wyglądało to spotkanie dowiecie się oglądając nasz materiał. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z lektorką, w której mówimy o tym dlaczego zdecydowała sie na zakończenie kdziennikarskiej kariery, ale także o tym, jakie książki dominują w jej bibliotece. Zapraszamy

(Inf. prasowa/inf. własna)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz