Zamknij [X]

Przed nami wielkie święto muzyki operowej

2018-10-04 18:16:45, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-10-12 | 17:00 gdzie Pałac Bursztynowy

Już po raz ósmy w Pałacu Bursztynowym oraz we Włocławskiej "Hali Mistrzów" zabrzmią najpiękniejsze arie wykonywane przez uczestników Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per Sempre”. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.

Festiwal, mający przybliżyć i popularyzować muzykę operową, odbywa się w naszym mieście zawsze jesienią. Co roku dostarczając meloanom, wielu wrażeń i atrakcji. Tym razem muzyczna uczta rozpocznie się 12 października.

Myślę, że ta impreza będzie wyjątkowa - mówi Krzysztof Grządziel, gospodarz festiwalu - W tym roku Dariusz Stachura, wraz z Fundacją "Samotna Mama", zadbał by była to impreza wyjątkowa. Dlaczego? Bęzie najwięcej (w historii festiwalu) wykonawców. Dziesięciu solistów (...) Chciałbym Państwa bardzo zachęcić do tego,żeby Państwo przyszli na tę imprezę.

W tym roku rzeczywiście gwiazd muzyki operowej nie zabraknie, na scenie zaprezentują się między innymi Antonella de Chiara, Dariusz Stachura, Kałudi Kałudow , Anna Dytry, Katarzyna Trylnik, Armando Rizzo, trio Tre Voci i trio Sopranissimo.

Zawsze staram się zapraszać takie gwiazdy, jak w zeszłym roku, a oczywiście Państwo sami ocenią, czy ten repertuar i ci wspaniali artyści są lepsi od tych poprzednich - dodaje Dariusz Stachura. Podczas koncertu galowego, przed włocławską publicznością ponownie wystąpi Antonella de Chiara, tym razem jednak, jak przekonuje organizator festiwalu jej występ będzie miał wyjątkowy charakter - Poprosiłem ją, żeby przyjechała z innym repertuarem, z takim małym swoim show (...) z akordeonistą. Jednym z najlepszych akordeonistów we Włoszech, który koncertuje wraz z nią. (...) Poprosiłem też, żeby zaprezentowała się w kostiumie sycylijskim. Żebyśmy zobaczyli jak ci ludzie wyglądają. 

Tak więc nie tylko opera, ale także spotkanie z włoskim folklorem, które zaplanowano na 13 października. Dzień wcześniej w Pałacu Bursztynowym pojawią się młodzi artyści, by rywalizować w konkursie o Bursztynową Strunę,ich występy oceniane będą przez honorowe, profesjonalne jury. Początek konkursowych zmagań zaplanowano na godzinę 17:00. Nazajutrz, tym razem w Hali Mistrzów koncert galowy z udziałem wielkich gwiazd. I te występy zaplanowano na 17:00.

Belcanto to piękny śpiew, ale także język. Język, którym posługuje sie opera - mówi prezes fundacji "Samotna Mama" Elżbieta Dynarska. - Wyśpiewujemy jakąś historię. A ponieważ opera to także widowisko teatralne. Więc wszystkich którzy uwelbiają widowiska teatralne, a przecież, tu prawie wszyscy lubią teatr - Zapraszamy na takie widowisko. Nie wacham się powiedzieć, najprawdopodobniej jedno z najważniejszych, najbardziej prestiżowych widowisk, w tym roku, w naszym regionie.

Festiwal za rogiem, warto już dziś zaopatrzyć się w bilety na to wydarzenie. Te jeszcze znaleźć można w sprzedaży. Mozna kupić je także bezpośrednio, w recepcji Pałacu Bursztynowego.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz