Zamknij [X]

II Włocławskie Impresje Operowe

2018-10-05 18:28:13, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-10-07 | 17:00 gdzie Uzdrowisko Wieniec

Od Moniuszki do Niemena. To hasło przewodnie tegorocznych warsztatów wokalnych zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Na koncert finałowy uczestników zaprasza Fundacja "Samotna Mama".

Drugie "Impresje Operowe" i jednocześnie druga edycja warsztatów dla uczniów, nazwanych przez dr hab. Macieja Witkiewicza, który prowadzi je dla uczniów "Muzycznej" - Moniuszkowską Niemenadą.

Łączymy pieśni Stanisława Moniuszki z pieśniami Czesława Niemena - tłumaczy - Robimy rodzaj taiego eksperymentu, żeby dwóch Litwinów, żyjących w różnych epokach, zespolić - tłumaczy.

Ubiegłoroczne warsztaty pozwalały uczniom na bardziej różnorodny dobór repertuaru, w tym roku zdecydowano się na ograniczenie się do dwóch artystów, co zdaniem uczestników, stanowi pewne wyzwanie:

Jest to bardzo trudne, tym bardziej kiedy śppiewa się piosenki Czesłąwa Niemena - przyznaje Ewa Budzińska, biorąca udział w warsztatach.

Jak udało się tego dokonać uczestnikom tegorocznej edycji Impresji, każdy może przekonac się sam. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00, 7 października  w Uzdrowisku Wieniec- Zdrój. Koncert poprowadzi dr hab. Maciej Witkiewicz, prof. nadzw., przy fortepianie Dorota Kuczyńska i Jakub Gajdecki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz