Zamknij X

„Ogólnopolski policyjny dzień odblasków" na radziejowskich drogach

2018-10-03 08:19:22, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci włączyli się w inicjatywę „Dnia odblasków". Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii. W trakcie dzisiejszych poniedziałkowych działań policjanci wręczali odblaski.

W Polsce „Dzień odblasków" odbył się po raz pierwszy w 2016r. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku.

Na radziejowskich drogach policjanci prowadzili od rana działania profilaktyczne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można było spotkać ich wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczali pieszym i rowerzystom odblaski i informowali o konieczności ich noszenia poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Przypominamy, że pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych, widoczny jest dla kierowcy samochodu w ostatniej chwili czyli z odległości około 20 metrów. Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny już z odległości 150 metrów. Pamiętajmy odblaski to nie tylko stylowe akcesoria ale przede wszystkim przedmioty które mogą uratować życie. Za brak elementu odblaskowego w czasie poruszania się po zmierzchu poza terenem zabudowanym grozi mandat karny.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (1)


Laura54 (2019-10-02 18:14:50) Zgłoś do moderacji
Proszę Państwa! Zdecydujmy się na obowiązkowe paski odblaskowe powiedzmy szerokości 2 - 3 centymetrów noszone w talii. Przepasany takim paskiem każdy byłby widoczny.

Dodaj swój komentarz