SLD przedstawia kandydatów z Dużego Południa i Michelina

2018-09-27 18:07:57, Maciej Kowalczyk

Stanisław Wawrzonkoski, Jakub Girczyc, Andrzej Korniluk, Mariola Jarzembowska, Jolanta Małkiewicz, Hanna Konefał i Artur Ochociński rywalizować będą o głosy wyborców na Dużym Południu. Kandydatów z okręgu przedstawił dziś dziennikarzom Krzysztof Kukucki.

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia SLD - Lewica Razem, po raz kolejny podkreslał, że na listach Sojuszu zaleźć można kompetentnych kandydatów, legitymujących się wiedzą i doświadzczeniem.

Nie ma bardziej doświadczonej, nie ma bardziej różnorodej i bardziej reprezentującej różne środowiska listy, niż lista SLD Lewica Razem - przekonuje - Moja drużyna z okręgu Duże Południe to również mieszanka doświadczenia, mieszanka energii, mieszanka zapału.

"Jedynką" na liście jest Stanisław Wawrzonkoski, wieloletni radny i były prezydent Włocławka przekonuje, że pojawiające się w przestrzeni publicznej nawoływania do rezygnacji z głosowania na partie polityczne w wyborach samorządowych. Jak przekonuje jest to błędne założenie:

Wśród tych liderów, działaczy tych komitetów aż roi się od uciekinierów z poszczególnych partii, wręcz ludzi wyrzuconych. Poza tym można tam spotkac rekordzistów, tych,  którzy popełniają grzech powtarzalności zmiany barw grupowych - mówi i dodaje - Partie były, partie są i z pewnością przez ileś tam lat będą.

Jakie są propozycje programowe, które proponują mieszkańcom Dużego Południa i Michelina? Jak po raz kolejny przekonuje Krzysztof Kukucki - powstały one w oparciu o konsultacje z mieszkańcami. Podobnie jak w przypadku innych dzielnic, także i tutaj skupiają się one wokół kilku segmentów, w tym inwestycji infrastrukturalnych w drogi. Na liście znalazła się m.in. budowa drogi łączącej ulicę Kapitulną z ogródkami działkowymi położonymi nad Zgłowiączką, budowa miejsc parkingowych, chodników czy zastąpienie ulic gruntowych - asfaltowymi. Wśród innych propozycji znalazła się też znana już wcześniej koncepcja poszerzenia Al. Jana Pawła II i budowa ronda rozdzielającego ruch na tej ulicy (na ruch tranzytowy i lokalny, w obrębie dzielnicy)

W propozycjach znalazła się też ta, którą już wcześniej wymieniał Krzysztof Kukucki - wybudowanie na terenie dzielnicy basenu przyszkolnego. Jak podkreśla, jest to ta dzielnica miasta, która jako jedyna na swoim terenie nie posiada żadnego tego typu obiektu. Przy okazji propozycji związanych z edukacją warto wspomnieć też o tym, że SLD optuje za utrzymaniem funkcjonowania IV LO im. K.K. Baczyńskiego. 

Co jeszcze znalazło się wśród postulatów? Przekonacie się o tym oglądając zapis dzisiejszej konferencji:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz