Zamknij X

Kłusownicy w sieci

2018-09-24 14:07:07, Maciej Kowalczyk

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby. Zatrzymani już stracili kłusownicze akcesoria, a wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Informację o tym , że w Wincentowie na akwenie dwie osoby pływają na łódce i nielegalnie poławiają ryby, otrzymał dyżurny radziejowskiej komendy wczoraj(23.09.18r.) około godz. 11:00. Przybyli na miejsce policjanci z posterunku w Piotrkowie Kujawskim, potwierdzili zgłoszenie. Postanowili więc zrobić zasadzkę i zaczekać na nielegalnych poławiaczy ryb. 

Gdy ci przybili do brzegu, zatrzymali ich. Byli to 57 letni mieszkaniec pow. konińskiego i 72-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju sieci rybackie i inne akcesoria służące do nielegalnego połowu. Zabezpieczyli także kilka kilogramów złowionych ryb, które zwrócono właścicielowi oraz łódź wiosłową. Kłusowniczy sprzęt trafił do policyjnego magazynu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb, przy użyciu narzędzi rybackich. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat pozbawienia wolności.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz