Bezpłatne porady w ZUS

2018-09-13 09:19:37, Maciej Kowalczyk

21 września podczas Drzwi Otwartych w Inspektoracie ZUS we Włocławku będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS. W trakcie indywidualnych konsultacji będzie można zasięgnąć informacji w zakresie dokumentowania prawa do zasiłków z ubezpieczenia chorobowego z uwzględnieniem elektronicznych zwolnień lekarskich.

Również w tym dniu eksperci ZUS udzielą informacji w zakresie projektu e-Składka, czyli szybkiego przelewu do ZUS. Podczas indywidualnych konsultacji będzie można zasięgnąć informacji m.in. na temat: e-usługi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, opłacania składek od 1 stycznia 2018 r.,

rozliczania wpłaty w ramach ubezpieczenia i funduszy. Drzwi otwarte odbędą się w godz. 10:00-14:00.

Ekspertów będzie można spytać m.in.: 

  • jakie dokumenty należy przedłożyć w przypadku otrzymania e-ZLA,
  • jak prawidłowo wpisać składniki wynagrodzenia w poszczególnie rubryki druku Z-3,

Z kolei dla lekarzy, pracodawców jak i również pracowników kadr i płac ZUS organizuje szkolenia z obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich. Od 1 grudnia 2018 r. lekarze będą mogli wystawiać tylko zwolnienia elektronicznie. Już teraz na terenie województwa kujawsko-pomorskiego  52% wszystkich zaświadczeń o czasowej niezdolności to e-ZLA. Aby upowszechnić e-ZLA prowadzimy bezpłatne szkolenia i indywidualne konsultacje. Szkolenie dla lekarzy zaplanowano na 20 i 27 września, natomiast szkolenie dla pracodawców, pracowników kadr i płac na 21 i 28 września. Szkolenia odbędą się o godz. 10.00 w siedzibie Inspektoratu, ul. Płocka 167, sala 104. Z kolei konsultacje dla lekarzy zaplanowano w każdy poniedziałek w godz. 15.00-18.00.

W trakcie konsultacji lekarz dowie się jak krok po kroku wystawić zwolnienie oraz jakie są formy jego podpisania.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz