Zamknij X

Warszawski sukces Rewizora czyli cudze chwalicie…

2018-09-11 12:22:55, Maciej Kowalczyk

„…Przedstawienie godne inauguracji sezonu!...” – takie ciepłe słowa usłyszeli od widzów i organizatorów aktorzy i reżyser włocławskiego „Rewizora” biorący udział w inauguracji sezonu kulturalnego w Teatrze Za Dalekim działającym w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie.

Przypomnijmy, że „Rewizor”, który powstał w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku był prezentowany na zaproszenie Władz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, w niedzielę, 9 września br., dwukrotnie – o godz. 18.00 i 20.00, co zdarzyło się, jak stwierdził Dyrektor Domu Sztuki Andrzej Bukowiecki, po raz pierwszy.

Spektakl od pierwszej sceny zaskarbił sobie sympatię warszawskiej publiczności, która wypełniła salę teatru do ostatniego miejsca. Na widowni byli obecni m.in. przedstawiciele Władz Dzielnicy, które finansują działalność Domu Sztuki, Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”, która wspiera działalność placówki, właścicielka krakowskiej agencji artystycznej CDN…

Był śmiech. Były oklaski. Były kwiaty i zdjęcia. Ale najważniejsze, że w opinii oglądających spektakl dał im dużą porcję rozrywki na najwyższym poziomie i sprawił, że ponadczasowy tekst Mikołaja Gogola uzmysłowił im, że taka ludzka menażeria może zdarzyć i zdarza – niestety – w każdych czasach i każdym miejscu. Nawet u nas. Tu nad Wisłą… Przedstawienie przyjęto bardzo pozytywnie. Wielokrotnie przerywane było niczym nie skrępowanym śmiechem i oklaskami, a po jego zakończeniu burza oklasków trwała kilkanaście minut co sprawiło, że aktorzy i realizatorzy kilkukrotnie wychodzili do ukłonów…

W „przedstawieniu godnym inauguracji sezonu” wystąpili włocławscy aktorzy związani z Teatrem Impresaryjnym – Maja Jasińska, Aleksandra Buczkowska, Katarzyna Michalska, Katarzyna Misiak, Katarzyna Salamończyk, Adrian Domanowski, Piotr Gutowski, Artur Kujawa, Henryk Michalak, Marek Michalski, Paweł Rodecki, Paweł Szaradowski. Przedstawienie wyreżyserował i adaptacji dokonał Jan Polak. Za dźwięk odpowiadał Piotr Matuszkiewicz. Scenografia i kostiumy to dzieło Doroty Główczyńskiej i Dariusza Piotrowskiego przy współpracy Anny Kaczmarek.

Dzięki zainteresowaniu Agencji Artystycznej CDN szykują się kolejne pokazy „Rewizora” i to nie tylko w Warszawie!

Piotr Gutowski, foto. Andrzej Bukowiecki

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz