Zamknij X

Rekrutacja do Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek trwa

2018-09-08 21:15:06, Maciej Kowalczyk

Organizacja ta jest jedyną w naszym regionie, posiadającą PASZPORT do współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, który pozwala jej członkom na udział w zaawansowanych kursach i obozach szkoleniowych dotowanych ze środków MON.

Tylko w tym roku włocławscy Strzelcy, całkowicie za darmo brali udział w takich szkoleniach jak:

Kurs płetwonurka (Uprawnienia federacji CMAS):

  • Kurs sternika motorowodnego,
  • Kurs prowadzącego strzelanie,
  • Kurs Ratownika Pola Walki,
  • Kurs Pierwszej Pomocy,
  • Kurs SERE,
  • Kurs Logistyka,
  • Kurs Łączności,
  • Kurs Dowódców Drużyn.
  • Strzelania wojskowe z karabinka Beryl i pistoletu P-83,

Dodatkowo w roku 2018, Jednostka jako jedna z nielicznych organizacji proobronnych w Polsce otrzymała pozwolenie na posiadanie 40 sztuk broni do celów szkoleniowych. Pozwolenie to umożliwi stowarzyszeniu znaczącą poprawę jakości szkolenia oraz przygotowywanie zaawansowanych treningów strzeleckich dla swoich członków, a dzięki wprowadzonym zmianom statutowym, strzelcy którzy ukończyli 21 rok życia, mogą starać się o uzyskanie indywidualnego pozwolenia na broń palną.

To jednak nie wszystko co oferuje Włocławska Jednostka Strzelecka zainteresowanym. Członkowie tego stowarzyszenia już od kilku lat mają możliwość korzystania z 95% zniżki na korzystanie z obiektów włocławskiego OSiRu, co pozwala im na bieżąco zadbać o właściwą tężyznę fizyczną.

Tegorocznym novum rekrutacyjnym jest natomiast, możliwość skorzystania prez kandydatów do Jednostki z przejścia 4 dniowego obozu szkolenia unitarnego, w ramach którego, rekruci nauczą się podstaw regulaminów, musztry, taktyki, pierwszej pomocy, łączności i topografii. Obóz zakończy się strzelaniem na celność i skupienie z karabinka i pistoletu. Dodatkowo obóz ten w 80% sfinansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej, więc koszty udziału dla zainteresowanych osób są znikome.

Co zrobić aby zapisać się do Jednostki?

1. Wejdź na stronę internetową

2. Pobierz, wydrukuj i wypełnij zamieszczoną na niej ankietę (można ją także pobrać i wypełnić w biurze Jednostki).

3. Na podany w ankiecie adres e-mail zostaną Ci przesłane szczegółowe informacje odnośnie działalności JS jak i terminów szkoleń.

Informacje dodatkowe:
tel: 794-261-146 (w dni powszednie, w godzinach 16.00-18.00)
e-mail: js4051@wp.pl

Komentarze (1)


Pralka (2018-09-09 13:10:25) Zgłoś do moderacji
Ciekawa propozycja

Dodaj swój komentarz