Gogol w Impresaryjnym

2018-08-29 08:46:42, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-09-16 | 18:00 gdzie Teatr Impresaryjny

16 września o 18:00 na scenie włocławskiego Teatru Impresaryjnego zagości sztuka ponadczasowa. Komedia, która pomimo upływu prawie dwóch wieków, nie starzeje się i nie traci aktualności - "Rewizor" Mikołaja Gogola. Komedia całkowicie zrealizowana we włocławskim Teatrze wystawiana była

Jest to opowieść o galerii typów ludzkich, od lokalnego kacyka, poprzez lichych, biernych ale wiernych urzędników, aż do chwytającego w lot każdą okazję oszusta i pasożyta, to obraz nie tylko związany z carską Rosją. Taka ludzka menażeria mogła się zdarzyć i zdarza – niestety – w każdych czasach i każdym miejscu.

Żądza władzy, nadmierne, nieadekwatne do możliwości ambicje, lizusostwo, donosicielstwo, korupcja towarzyszą ludzkości od początku świata. Rozejrzyjmy się wokół. Z czego sięśmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie. Ten śmiech okazuje się na sam koniec komedii dość gorzki, ale wcześniej jest zdrowy, szczery i oczyszczający.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że przedstawienie reaizowane we włocławskim teatrze gościło także, m.in. w  Teatrze Za Dalekim w Warszawie, którego twórcą był Mistrz Zbigniew Zapasiewicz.

Zapraszamy.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz