BohaterON w Browarze B.

2018-08-29 08:28:28, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-09-10 | 10:00 gdzie Centrum Kultury Browar B.

„Napisz kartkę do Powstańców Warszawskich" - to akcja, która zatacza w Polsce coraz szersze kręgi, W tym roku, we Włocławku, kartkę do żyjących bohaterów powstania napisać będzie można 10 września w Browarze B.

Klub „Stara Remiza", który w zeszłym roku współorganizował włocławską odsłonę Ogólnopolskiej Akcji „BohaterON", w tym roku zaprasza mieszkańców Włocławka 10 września w godz. 10.00-18.00 w Sali Widowiskowej CK „Browar B." przy ul. Łęskiej 28 na wspólne pisanie kartek do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

To coroczne wyjątkowe przedsięwzięcie jest hołdem składanym żyjącym powstańcom, którzy 1 sierpnia 1944 r. podjęli nierówną, pełną determinacji walkę o wolną i suwerenną Polskę. Wśród nich są także wciąż żyjący powstańcy urodzeni we Włocławku. Dziś jako dziewięćdziesięciolatkowie dają świadectwo o niezłomności człowieczeństwa i umiłowaniu Ojczyzny za każdą cenę.

My dajmy świadectwo, że PAMIĘTAMY! - zachęcają do udziału organizatorzy. W akcji udział wezmą Powstańcy Warszawscy. W trakcie pisania kartek zaplanowano: projekcje multimedialne, występ „Kapeli z szaconkiem", grup rekonstrukcyjnych: ZHR Bydgoszcz i Stowarzyszenia „Patrol", prezentację powstańczych makiet i modeli przygotowaną przez Włocławskie Koło Modelarskie „Iskra" oraz wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz