Zamknij [X]

Teatr "Trójkąt" zagości w TI

2018-08-28 13:11:59, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-09-23 | 10:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny na przedstawienie, które zainauguruje Sezon Teatralny 2018/2019 dla dzieci, a zrealizowane zostało przez Teatr Rozrywki „Trójkąt” w Zielonej Górze pt: "Żeglarze siedmiu mórz".

Scenariusz przedstawienia jest w większości zbudowany na kanwie rzeczywistych wydarzeń z historii marynistyki, nieco przetworzonych na potrzeby teatru. Pada w nim ze sceny – oprócz wątków czysto fantastycznych – wiele historycznych faktów. Jakich? O tym moze przekonać się każdy, kto przyjdzie do Teatru Impresaryjnego w niedzielę 23 września. Początek spektaklu o 10:00.

Spektakl jest zdecydowanie komediowy, niezwykle dynamiczny, z naciskiem na przygodowy aspekt żeglarstwa. Nie jest też wyjątkiem wśród propozycji Teatru „Trójkąt” – zawiera bowiem, jak zawsze, sporą dozę integracji z widownią. XVII-wieczny klimat epoki wielkich żaglowców budują także barwne, bogate kostiumy i irlandzka muzyka folkowa w stylu ceili. Wykorzystane są także anonimowe formy lalkowe. I choć przedstawienie jest skierowane do dzieci to i dorośli świetnie się na nim bawią.

Przedstawienie wystawiane w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz