Zamknij X

'M. Zimińska' w Teatrze

2019-04-30 15:10:16, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-05-26 | 17:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na spektakl przygotowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku pt: M.Zimińska. Sztukę Leny Szatkowskiej i Marty Kunavar przedstawiającą, w formie monodramu, długie i bogate życie, urodzonej w Płocku, Miry Zimińskiej.

W rolę Gwiazdę Kabaretu Qui pro Qvo, późniejszej współzałożycielki Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, wcieliła się Magdalena Tomaszewska, znana włocławskiej publiczności ze spektaklu Shirley Valentine, jakby stworzona do tego, żeby zagrać Mirę (podobne warunki fizyczne, umiejętności taneczne i zdolności wokalne). Aktorka w pełni wykorzystuje swoje możliwości, stwarza postać pełną temperamentu, dowcipną, chwilami zabawną a czasami nostalgiczną. 

Wykreowana przez nią Gwiazda może o sobie napisać tak jak Zimińska w liście do Hemara: „…Przecież pamiętasz, jaka byłam śliczna, dowcipna, pachnąca – kobieta-anioł, kobieta-demon, kobieta-dziecię, kobieta-szofer. Inaczej zginę w niepamięci i do historii przejdę wyłącznie jako kobieta-dyrektor…”.

Jedną z ulubionych jej piosenek była „Moja Ojczyzna” Andrzeja Nowickiego, do której muzykę napisał Tadeusz Sygietyński, a włocławska Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. piosenki Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Jerzego Jurandota: „Taka mała”, „Nikt tylko ty”, „Bezsenna noc”, „Pokoik na Hożej”, „A jednak czegoś mi brak”…

Znakomita, zabawna i rozśpiewana propozycja na Dzień Matki. Spektakl odbędzie się 26 maja o godzinie 17:00. Bilety (w cenie: PARTER: Normalny 35 zł,  Ulgowy  25 zł,  Rząd XVIII  25 zł, - Balkon: 20 zł) do nabycia w kasie Teatru.

(Inf. prasowa Teatru Impresaryjnego)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz