Zamknij X

Tratwą z Wyszkowa do Gdańska, z przystankiem we Włocławku

2018-08-16 09:21:30, Maciej Kowalczyk

Tak właśnie prezentuje się trasa niezwykłego rejsu, w jaki wyruszyli członkowie Klubu Żeglarskiego "Spinaker" z Wyszkowa.

Wyruszyli wczoraj, na specjalnie zbudowanej na tę okazję tratwie, a 1 września zakończą swój spływ w Gdańsku, na Westerplatte. Przedsięwzięcie, to inicjatywa członków Klubu, którzy chcieliby w ten sposób włączyć się w obchody 100-lecia polskiej niepodległości. Nic dziwnego, że charakterystycznym elementem jednostki, na której płyną jest 18-metrowy maszt flagowy („Maszt Niepodległości”) stanowiący symboliczne odniesienie do roku 1918.

W spływie tratwie towarzyszą inne jednostki należące do członków klubu. Na swojej stronie internetowej żeglarze z Wyszkowa zachęcają do przyłączenia się do flotylli:

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do niej oraz do udziału w spływie. Masowy udział jednostek pływających, które by się przyłączyły w trakcie trwania spływu i ich uczestnictwo w uroczystościach Państwowych na Westerplatte 1 września 2018 roku będzie swoistą formą przywrócenia pamięci wszystkich tych, którzy polegli walcząc o odzyskanie niepodległości naszej Ojczyzny - piszą.

Na pokładzie tratwy płyną przedstawiciele różnych środowisk, zawodów i zainteresowań. Młodzież i dorośli. Uczestnicy rejsu odwiedzają wiele miejscowości leżących nad brzegami Bugu, Narwi i Wisły - Królowej Polskich Rzek niosąc przesłanie o ich znaczeniu i naturalnym oraz historyczno-kulturowym, dziedzictwie. 

20 sierpnia po południu tratwa zacumuje we Włocławku, a opuści nasz odcinek Wisły i w dalszy rejs wyruszy 21 sierpnia rano.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz