Inwazja Dobrych Serc w Brześciu

2018-08-06 10:10:40, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-08-18 | 10:00 gdzie Brześć Kujawski - Stadion Miejski

Gminny Klub Sportowy „Łokietek” Brześć Kujawski, we współpracy z Brzeskim Centrum Kultury, Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo” we Włocławku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Fundacją DKMS w dniu 18 sierpnia 2018 r. na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim organizują Akcję Charytatywną pn. „Inwazja Dobrych Serc”.

Celem akcji będzie zbiórka środków finansowych na specjalistyczny wózek inwalidzki dla 12-letniej Julki z Brześcia Kujawskiego, chorej na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, padaczkę, schizencefalię oraz neurogenne podwichnięcie stawu biodrowego lewego. Ponadto, w ramach akcji, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla 44-letniej pani Agnieszki, mieszkanki Osięcin, u której – po 7 miesiącach od pierwszego przeszczepu nastąpił nawrót białaczki szpikowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również akcja poboru krwi dla 45-letniego Tomka z Brześcia Kujawskiego, który od kilku lat walczy z nieoperacyjnym nowotworem jamy brzusznej, gdzie jedną z metod leczenia jest wykonywana kilka razy w miesiącu transfuzja krwi.

W harmonogramie wydarzenia zaplanowano m.in. turniej koszykówki, a także stoiska z loteriami i smakołykami, przygotowane przez rodziców podopiecznych klubu GKS „Łokietek”. Ponadto, w ramach akcji, odbędzie się „Godzina dla Kobiet”, w trakcie której panie po raz trzeci zmierzą się w rywalizacji Mistrzostw Nordic Walking o Puchar Burmistrza Brześcia Kujawskiego oraz będą miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach zumby na świeżym powietrzu. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie parada motocyklowa ulicami miasta oraz atrakcje dla najmłodszych. Zwieńczeniem akcji będzie II Turniej Piłkarski im. Wojaka i Kowala.

W imieniu organizatorów z całego serca zapraszamy do wzięcia udziału oraz wsparcia naszej akcji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz