MPK od 1 czerwca uruchomi linię z Włocławka do Brzeskiej Strefy Gospodarczej

2018-05-25 09:35:36, Maciej Kowalczyk

Prezydent Włocławka poinformował podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie firmy Kongsberg Automotive o uruchomieniu linii autobusowej MPK, dzięki której włocławianie będą mogli dojeżdżać tam do pracy.

Nowa linia autobusowa jest efektem wcześniejszych ustaleń.

Jako prezydent miasta Włocławka jestem bardzo zainteresowany, żeby powstawały  nowe miejsca pracy i nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Kongsber Automotive pojawiła się w bezpośredniej bliskości granic Włocławka i z tego się bardzo cieszę – jak mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. W porozumieniu z naszym lokalnym przewoźnikiem (MPK), postanowiliśmy uruchomić specjlą linię, któ®a będzie dowoziła pracowników z Włocławka właśnie do firmy Kongsberg Automotive.

Pracownicy będą mogli wsiadać do autobusu z czterech miejsc Włocławka i wykupując bilet, będą mogli dojeżdżać do pracy. Jak podkreślił prezydent – na tym polega m.in. rola samorządu terytorialnego. Ma to być pomoc zarówno firmie jak i pracownikom przedsiębiorstwa.

Linia ruszy od 1 czerwca 2018, a w chwili obecnej finansowanie leży po stronie samorządu Włocławka.

W tym momencie firma Kongsber Automotive zatrudnia 300 osób, około 50 % z nich są to mieszkańcy Włocławka. Cały czas prowadzona jest rekrutacja jeśli chodzi o pracowników linii produkcyjnej. Plan zatrudnienia na ten rok to 700 osób. Potrzebna jest również kadra inżynierska, w tym inżynierzy procesów, jakości, specjaliści ds. logistyki.

Poniżej publikujemy zapis wideo z konferencji prasowej.

Fotorelacje


Komentarze (2)


Anonimowy (2018-05-25 12:05:34) Zgłoś do moderacji
Nie trzeba by było uruchamiać Lini do Brześća jeżeli firma by była we Włocławku
Iko (2018-05-26 09:03:34) Zgłoś do moderacji
Krok w dobrą stronę, szkoda tylko, że Włocławek nie potrafi skupić większych firm w około swojej strefy oraz że przedsiębiorczość pośród mieszkańców miasta jest znikoma.

Dodaj swój komentarz