Kiedy koniec remontu? Pyta PiS

2018-08-03 08:23:55, Maciej Kowalczyk

Wczoraj działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, przed basenem OSiR, na ulicy Chopina, zorganizowali konferencję prasową dotyczącą przeciągającego się remontu obiektu. Prace miały zakończyć się pierwszego sierpnia. Tymczasem nie widać, by zmierzały ku końcowi.

Prace nad gruntownym remontem "Delfina", rozpoczęły się w ubiegłym roku. Choć zamknięty dla włocławian został w roju 2016. Prace miały objąć zarówno przebudowę i zwiększenie funkcjonalności budynku, jak i zmianę elewacji basenu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku "małej hali" Ośrodka Sporu i Rekreacji. Według harmonogramu, prace powinny się już zakończyć, jak jednak można się przekonać odwiedzając okolice obiektu, wciąż trwają tam prace, a bryła nie wygląda na taką, która lada dzień miałaby nabrać nowego blasku. 

Bardzo byśmy nie chcieli, by taki przykład, takiej jakości prowadzenia inwestycji występował w naszym mieście - mówi Kamil Kołata z PiS - Jako młody człowiek pamiętam, jak w 2014 roku prezydent Wojtkowski obiecywał nową jakość i patrząc na tę inwestycję, widzę niestety tę dobrze znaną starą jakość.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości zwracają też uwagę na rosnące koszty prac.

Początkowo miało to być 10 mln., wiemy, że ta kwota przekroczyła już 10 milionów. Chcielibyśmy zapytać, ile ostatecznie kwota przeznaczona na remont tego basenu wyniesie? - pyta Kamil Kołata

Prezydent Marek Wojtkowski przyznaje, że opóźnienia są

Niestety na wykonawcę mamy ograniczony wplyw. Jak Prawo i Sprawiedliwość powinno wiedzieć, przynajmniej radni z długoletnim doświadczeniem - rynek wykonawców jest w tej chwili ograniczony. Wszystko jest regulowane, przez Ustawę Prawo o Zamówieniach Publicznych i my nie mamy żadnej możliwości "doboru" wykonawców. (...) Taka sytuacja ma miejsce w wielu samorządach.  - tłumaczy prezydent Wojtkowski.

Zdaniem prezydenta, także rosnąca kwota, jaką miasto przeznacza na remont, nie jest dziś w Polsce zjawiskiem odosobnionym:

Jest to związane z  rosnącymi kosztami robót budowlanych. Te wartości kosztorysowe, które my uwzględniliśmy są niewystarczające. Pojawiają się też nowe zadania i taką sytuację mamy też na basenie.

Zapis konferencji, oraz pełną odpowiedź prezydenta Włocławka, znajdziecie w naszych materiałach wideo.

 

 

 

 

Komentarze (1)


marwik (2018-08-06 23:31:19) Zgłoś do moderacji
Ten z wąsem to nich się zgłosi do masarni, świniom bajki opowiadać bo nić więcej nie zrobił i nie zrobi bo to cwaniaczyk dzięki żonce, która ma parcie na szkło.

Dodaj swój komentarz