Śmiertelny wypadek w Nowym Dworze. Areszt dla sprawcy

2018-07-16 08:24:12, Maciej Kowalczyk

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku rowerzysty, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Tak zadecydował sąd, na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez radziejowskich policjantów i prokuratora.

Do zdarzenia doszło w piątek (13.07.18r.) około godziny 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 267 w Nowym Dworze(gm. Bytoń). Jak wstępnie ustalili policjanci, 65-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego, jechał oplem astra w kierunku Witowa. Na prostym odcinku drogi z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, uderzył w tył roweru, na którym jechał 70-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego. Rowerzysta na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący samochodem był nietrzeźwy. Wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 

W sobotę po południu w prokuraturze w Radziejowie usłyszał zarzuty, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (15.07.18r.)przed południem zatrzymany został doprowadzony do radziejowskiego sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz