Zachowajmy ostrożność na drodze w zimowych warunkach

2020-12-04 09:21:06, Q4.pl

Pierwszy śnieg i pierwsze zdarzenia na drogach powiatu radziejowskiego z tym związane. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Policjanci apelują o ostrożność.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (3.12.20r.) kilka minut po 15:00 w Topólce. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem 68- latek, po wyjechaniu z łuku drogi, nie zapanował nad autem i zjechał do rowu, gdzie samochód dachował. Mężczyzna jechał sam, nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Kolejna stłuczka miała miejsce w Radziejowie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki z Objezdną. Kierująca skodą 38-latka, nie zapanowała nad autem i wjechała pod volkswagena. Szczęśliwie prędkość była niewielka i ucierpiały tylko auta. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Radziejowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w zimowych warunkach. Wystarczy zmniejszyć prędkość, zwiększyć odstępy pomiędzy autami, aby uniknąć kolizji. Mundurowi podkreślają również, dużą rolę właściwego przygotowania pojazdu do drogi. W szczególności ważna jest wymiana opon na zimowe, odśnieżenie szyb. To podstawowe rady, które mogą pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

(Informacja prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz