Wyjątkowy koncert podczas IV Włocławskiego Pikniku Historycznego

2018-07-11 12:01:55, Maciej Kowalczyk

Pierwszy raz usłyszeliśmy ich w ramach koncertu, który odbył się 10 listopada ubiegłego roku w Centrum Kultury Browar B. w ramach projektu „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna”. Tym razem wyjątkowy występ o tematyce patriotycznej, w którym zaprezentują się dzieci i młodzież „Mojej Piwnicy” wraz z Kapelą Szaconkiem zobaczymy w ramach IV Włocławskiego Pikniku Historycznego.

Koncert patriotyczny odbędzie się w sobotę w dwóch częściach – g. 13.30 orz g. 16.15, a publiczność usłyszy znane utworzy o tematyce patriotycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków oraz dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej Zorza działającej przy MOPR oraz Mojej Piwnicy przy Centrum Kultury Browar B.

Warto dodać, że aranżacje i repertuar koncertu powstał w ramach projektu „Moja Piwnica – Moja Ojczyzna” realizowanego w Centrum Kultury Browar B. Jego celem było kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych i dzieci i młodzieży poprzez wspólne poznawania i upowszechnianie wiedzy historycznej i tradycji w atrakcyjnej formie. To właśnie w ramach działań Mojej Piwnicy dzieci m.in. ze Śródmieścia rozwijają swoje pasje, zainteresowania i zdolności pod okiem doświadczonych pedagogów i trenerów. W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty historyczne, taneczne, teatralne i wokalne, czego zwieńczeniem był koncert pieśni patriotycznych.

To właśnie podczas IV Włocławskiego Pikniku Historycznego będziemy mogli usłyszeć ponownie ten wyjątkowy koncert. Ponadto dzieci i młodzież wezmą również udział w inscenizacjach batalistycznych, które zaplanowano w ramach Pikniku.

W miniony wtorek odbyło się spotkanie warsztatowe dzieci i młodzieży oraz zespołu Kapela z Szacoonkiem, w ramach przygotowań do sobotniego koncertu.

Więcej o ubiegłorocznym koncercie pod adresem:https://q4.pl/aktualnosci/2017/11/14/relacja-wideo-z-wyjatkowego-koncertu-patriotycznego-moja-piwnica-moja-ojczyzna 

Szczegóły dot. IV Włocławskiego Pikniku Historycznego: https://q4.pl/aktualnosci/2018/07/10/iv-wloclawskie-piknik-historyczny-znamy-szczegoly-wideo 

Poniżej publikujemy wideo z wtorkowej próby oraz materiał zrealizowany w ubiegłym roku.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz