Za nami Piknik Niepodległościowy. Zobaczmy relację wideo i zdjęcia

2018-07-01 21:17:07, Maciej Kowalczyk

Czołgi, wyrzutnie rakiet, współczesne i historyczne pojazdy wojskowe mogliśmy zobaczyć podczas sobotniego Pikniku Niepodległościowego we Włocławku.

Organizatorem przedsięwzięcia był wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz szef inspektoratu wsparcia sił zbrojnych gen. Bryg. Dariusz Łukowski, a co za tym idzie do Włocławka zawitało wojsko wraz ze swoim sprzętem. Na parkingu przy Hali Mistrzów mogliśmy oglądać m.in. wyrzutnię rakiet Langusta, moździerz na podwoziu rosomaka RAK i dwa czołgi Leopard w wersjach 2A4 i 2A5.

„Niepodległa Polska – Stulecie Odzyskania Niepodległości” – to również występy artystyczne w patriotycznym klimacie. Nie zabrakło również stoisk tematycznych wszystkich służb mundurowych. Swoje eksponaty zaprezentowało również Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie PATROL Włocławek.

Warto zauważyć, że już niebawem – 13-15 lipca, na terenach rekreacyjnych przy Hali Mistrzów odbędzie się IV Włocławski Piknik Historyczny. To wydarzenie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek już na stałe wpisało się w kalendarz imprez. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy mogli przenieść się w czasie i być m.in. świadkami historycznych wydarzeń. Zaplanowano m.in. 3 inscenizacje batalistyczne, pokaz kawalerii konnej oraz IV Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej. Więcej w tym temacie już niebawem.

Poniżej publikujemy materiał wideo i zdjęcia z sobotniego Pikniku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz