Ostatni dzwonek dla firm - pieniądze czekają

2018-07-09 10:43:44, Maciej Kowalczyk

Jeszcze do 13 lipca przedsiębiorstwa z regionu mogą składać wnioski o wsparcie finansowe na realizację prac rozwojowych oraz rozwój infrastruktury badawczej. Do podziału w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego jest 70 milionów złotych.

W ramach ogłoszonego przez zarząd województwa aktualnego konkursu dotyczącego wspierania procesów badawczo-rozwojowych mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z regionu mogą ubiegać się o wsparcie na stworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach w tym zakup aparatury, sprzętu i technologii. Dofinansowanie trafi także na prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych z myślą o komercjalizacji ich wyników. Minimalny poziom dofinansowania to 200 tysięcy złotych. W puli konkursu jest 70,6 miliona złotych.

W listopadzie 2017 roku zarząd województwa rozstrzygnął inny konkurs dla firm, w którym podzielił 168 milionów złotych z RPO na wdrażanie innowacji. Skorzystało 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przeznaczyły dotacje na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Trwają przygotowania do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz