Festyn Rodzinny w Smólniku. Zdjęcia

2018-06-12 21:04:31, Maciej Kowalczyk / Iwona Jerzyło

„Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, pod takim hasłem odbył się w Smólniku coroczny Festyn Rodzinny, którego organizatorem była Gmina Włocławek oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku.

Celem imprezy było wzbudzenie wśród uczestników chęci do wspólnej i niezapomnianej zabawy, integracja międzypokoleniowa, przełamywanie barier i stereotypów związanych z „konfliktem pokoleń”.

Podczas festynu można było obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów SP w Smólniku, występ Zespołu Folklorystycznego Smólnik, pokaz ratownictwa OSP Smólnik, a także zapisać się do „Akademii Wiedzy i Umiejętności Seniora i Juniora” współfinansowanej przez Fundację Anwil dla Włocławka. Został także rozstrzygnięty konkurs „Mamo, tato stwórzmy ekologiczną zabawkę”.

Jedną z wielu atrakcji były również Potyczki Rodzinne, podczas których nie zabrakło dobrej zabawy i śmiechu. Dodatkowo, w czasie trwania festynu, każdy mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach sportowych, np. rozegrać „Międzypokoleniowy Turniej Badmintona”. Dla tych, którzy tego dnia nie chcieli się męczyć czekała strefa eksperymentowania z doświadczeniami chemicznymi, a także strefa wyobraźni, gdzie można było wcielić się w rolę artysty i konstruktora. Najmłodsi mogli skorzystać z trampoliny i dmuchanych zjeżdżalni. Na smakoszy czekały stoiska z wyrobami przygotowanymi przez Radę Rodziców SP w Smólniku, Koło Gospodyń z Telążnej Leśnej.

Podczas festynu każdy mógł bezpłatnie zbadać słuch.

Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu BIBI & DŻEREMI oraz zabawa taneczna z zespołem THOMAS.

Teks i zdjęcia: Iwona Jerzyło

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz