Zamknij [X]

Pod patronatem Prezydenta Włocławka. III Dyktando Włocławskie dla Dzieci

2018-06-11 12:10:03, Maciej Kowalczyk

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” organizuje III edycję Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Celem tego cyklicznego wydarzenia, adresowanego do dzieci z włocławskich szkół podstawowych, jest zaszczepienie fascynacji poprawną polszczyzną, kulturą i historią regionu oraz rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Dyktando Włocławskie dla Dzieci nawiązuje do idei i tradycji organizowanego przez wiele lat przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku Dyktanda Włocławskiego – przedsięwzięcia o charakterze regionalnym i ogólnopolskim.

Dyktando zorganizowane zostanie w dwóch grupach wiekowych szkoły podstawowej: klasy  I-III i klasy IV – VI. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Dyktanda otrzymają dyplomy. Autorem tekstu dyktanda jest znany regionalista i  miłośnik mowy polskiej, kierownik Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku  dr Adam Wróbel, prof. nzw. KSW. Dyktando poprowadzi, w imieniu Patrona Honorowego, Zastępca Prezydenta Miasta ds. edukacji i spraw społecznych dr Barbara Moraczewska.

III Dyktando Włocławskie dla Dzieci przeprowadzone będzie 13 czerwca w Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A, sala nr 17  I p. 

Dyktando organizowane jest w ramach IV edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i wiedza przełamują bariery” – zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek a prowadzonego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

Więcej informacji na www.fundacjavladislawia.pl

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz