MOPR będzie kontynuować projekt Włocławek Mówi Przemocy STOP

2018-06-01 12:27:21, Maciej Kowalczyk

Ministerstwo doceniło działania w ramach ubiegłorocznego projektu Włocławek Mówi Przemocy STOP, czego efektem będą również tegoroczne działania.

W piątek w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Ogniowej odbyła się konferencja prasowa z Udziałem zastępcy prezydenta Włocławka Barbary Moraczewskiej oraz dyrektora MOPR Piotra Grudzińskiego.

Czasami nie dostrzegamy symptomów tej przemocy ale ona jest w stosunku do dzieci, osób niepełnosprawnych czy seniorów – jak mówi zastępca prezydenta Barbara Moraczewska. Chcemy też o tym mówić w 2018 roku – jak dodaje.

W ramach tegorocznej edycji projektu Włocławek Mówi Przemocy STOP zakres działań będzie znacznie rozszerzony. Prowadzone działania pozwolą edukować młodzież, dzieci ale również specjalistów, którzy pracują m.in. w szkołach. Odbędą się zatem szkolenia i warsztaty.

Prowadzone będą już sprawdzone działania, a wśród nich patrole pracowników socjalnych. Odwiedzane będą środowiska zagrożone zjawiskiem przemocy.

W ubiegłej edycji programu patrole cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – jak mówi dyrektor MOPR Piotr Grudziński. Zupełnie nowym zadaniem będzie szeroko pojęta edukacja – jak dodaje.

Projekt Włocławek Mówi Przemocy STOP już wystartował i potrwa do końca 2018 roku. Wartość projektu to ponad 130 tys. zł, z czego wkład miasta wynosi ponad 30 %. Pozostała kwota pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz