Dłuższy weekend przed nami- uważaj na drogach!

2018-05-30 08:54:36, Maciej Kowalczyk

Wydłużony weekend to możliwość zwiększonego ruchu na drogach. Włocławscy policjanci bacznie będą zwracać uwagę na to, co dzieje się na naszych drogach. Wszystko po to, aby przebiegł on bezpiecznie. Pamiętajmy, że 31 maja odbywać się będą procesje „Bożego Ciała” i mogą występować utrudnienia na drogach.

Od środy (30.05.2018) do niedzieli (03.06.2018) policjanci będą dbać o bezpieczeństwo na drogach przebiegających na terenie działania włocławskiej komendy. Dobra pogoda i trochę wolnego czasu sprzyja wyjazdom na wypoczynek. W tym czasie działania mundurowych będą ukierunkowane przede wszystkim na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierujących, osoby przekraczające dozwoloną prędkość, stan trzeźwości, przypadki nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach zabronionych i w sposób nieprawidłowy, wykroczenia pieszych, nieprawidłowe zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych.

Natomiast w związku z przypadającym 31 maja Świętem „Bożego Ciała” przypominamy o mogących występować utrudnieniach w ruchu drogowym związanych z procesjami. Część procesji odbywać się będzie na drogach krajowych i wojewódzkich, jak również na drogach lokalnych. Podczas uroczystości może dochodzić do chwilowego wstrzymania ruchu drogowego. Kiedy widzimy taką procesję zwolnijmy i stosujmy się do wydawanych przez uprawnione osoby sygnałów i wskazań ewentualnych objazdów.  

Pamiętajmy jednak, że w znacznym stopniu to od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Czasami lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać pół godziny później, ale bez nieprzyjemnych sytuacji.

Jeśli jesteś zmęczony- zatrzymaj się, odpocznij. Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam!

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz