Egzamin na kartę rowerową pod okiem policjantów

2018-05-29 09:51:15, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Morzycach i Osięcinach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Wszyscy uczestnicy zaliczyli trudny test oraz jazdę na placu i zdobyli uprawnienia do kierowania rowerem.

Policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego ora prewencji sprawdzili znajomość znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego oraz jazdy na rowerze wśród uczniów podstawówki w Morzycach i Osięcinach.
Okazją był egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzianu przystąpili uczniowie klas III i IV. Pierwszy krokiem było rozwiązanie testu dotyczącego przepisów ruchu drogowego. Kolejnym było zaliczenie egzaminu praktycznego na placu przed szkołą.
Jak podkreślają policjanci nadzorujący przebieg egzaminu, dzieci były bardzo solidnie przygotowane. Pomimo stresu związanego z zaliczeniem, wynik dla wszystkich był pozytywny. W dużej mierze to zasługa nauczycieli, którzy przygotowali ich to tego trudnego sprawdzianu. Spotkanie było okazją do promowania kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu"".

Zdającym gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Burnett K. (2018-05-29 10:42:00) Zgłoś do moderacji
PRIMO …>>>?!

Dodaj swój komentarz