Będzie remont przedłużenia ul. Wiejskiej w kierunku DK62

2018-05-28 16:18:24, Maciej Kowalczyk

Jest decyzja ws. remontu odcinka drogi łączącej Włocławek z DK62. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków Nadleśnictwa.

Droga, będąca przedłużeniem ul. Wiejskiej w kierunku DK62 ma zostać wyremontowana do września br., a przewidywany koszt to około 300 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z budżetu Nadleśnictwa, a dokładniej wygospodarowano je w wyniku oszczędności.

Od kilku miesięcy rozmawialiśmy z poseł Joanną Borowiak na ten temat z Nadleśnictwem i z Lasami Państwowymi, gdzie udało się te środki wygospodarować – jak mówi radny Jarosław Chmielewski. Zwrócił również uwagę na to, że inwestycja nie obciąży budżetu miasta.

W ramach prac przewidziano gruntowną zmianę nawierzchni. Przebudowa drogi jest istotna również ze względu na ułatwienie dojazdu służbom ratowniczym.

Jak powiedział podczas spotkania dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Bazela – wziął sobie na cel współpracę z samorządami, a ta inwestycja nie jest jedyną na terenie całej dyrekcji toruńskiej. W ubiegłym roku przeznaczono na podobne cele 4 mln zł, a w tym roku planujemy wydać 8 mln zł.

Droga ma być gotowa we wrześniu br.

Poniżej materiał wideo z briefingu.

Fotorelacje


Komentarze (1)


colorado (2018-05-29 08:31:20) Zgłoś do moderacji
idą wybory więc teraz będą wszystko budować remontować , wiecie jaki jest problem z tymi drogami , że każda należy do kogo innego a to wszystko po to by tworzyć stołki i problemy tylko po to by nic nie robić ,jeden zwala na drugiego

Dodaj swój komentarz