Niepodległa 2018. Rozrasta się informator na wloclawek.pl

2018-05-17 09:39:52, Maciej Kowalczyk

W naszym mieście od lutego br. odbywają się przedsięwzięcia kulturalne, edukacyjno-historyczne, kościelne, związane z wydarzeniami, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości.

Z uwagi na różnorodne działania podejmowane przez placówki oświatowe, kulturalne oraz Kurię Diecezjalną, na stronie internetowej Urzędu Miasta funkcjonuje specjalna, na bieżąco aktualizowana, zakładka: „Niepodległa”. Można w niej znaleźć m.in. kalendarium wydarzeń historycznych z 1918 roku, propozycje przedsięwzięć na 2018 rok oraz tematykę lekcji historycznych we włocławskich szkołach.

Szkoły świętują rocznicę odzyskania niepodległości organizując także różnorodne akcje i okolicznościowe imprezy. Dzięki zaangażowaniu oraz kreatywności uczniów i nauczycieli bardzo szybko rozrasta się internetowa galeria informatora, zawierająca już ponad 20 fotorelacji z różnorodnych wydarzeń.

Do tej pory swoimi działaniami pochwaliły się: II LO im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 18, Przedszkole Publiczne nr 16, Przedszkole Publiczne nr 17, Przedszkole Publiczne nr 9, Przedszkole Publiczne nr 19, Przedszkole Publiczne nr 35 i Zespół Szkół Samochodowych.

 

Zachęcamy do zapoznawania z zakładką na stronie internetowej Urzędu Miasta pn. "Niepodległa": http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/239/niepodlegla

 

Przypominamy o możliwości składania podpisów na specjalnej deklaracji z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Akcja prowadzona jest w powiatach, gminach i wśród lokalnych społeczności. Również włocławianie mają okazję złożyć swoje podpisy. Można to uczynić w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku, w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej (pokój nr 105 na I piętrze), w godzinach pracy ratusza.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz