Zamknij X

Festiwal Zawodów we Włocławku. Relacja

2018-11-08 14:42:03, Maciej Kowalczyk

W czwartek w Urzędzie Miasta odbył się Festiwal Zawodów, w ramach którego zaprezentowały się szkoły techniczne z Włocławka. Odwiedzający wydarzenie gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zapoznania się kierunkami kształcenia.

Organizatorem Festiwalu Zawodów było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Wydarzenie było częścią Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, a odwiedzający młodzi ludzie mieli możliwość odkryć swój talent.

Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego też KPCEN wraz z Poradnią organizuje po raz trzeci taką imprezę, by przybliżyć kształcenie zawodowe – jak mówi dyrektor Centrum Grażyna Troszyńska.

Działalność KPCEN to nie tylko jednak sprawy związane z kierunkami zawodów dla uczniów ale również wsparcie dla nauczycieli, którzy mogą uzyskać fachową pomoc w zakresie doskonalenia umiejętności zawodowych.

Przed uczniami kończącymi gimnazja i szkoły podstawowe wyzwanie związane z reformą oświatową. Przy kolejnym naborze, który rozpocznie się w czerwcu spotkają się bowiem dwa roczniki uczniów.

Jak mówi zastępca prezydenta Włocławka Barbara Moraczewska – już rok temu podjęliśmy działania, aby przygotować miejsca do kształcenia w szkołach zawodowych i w liceach ogólnokształcących.

Poniżej publikujemy relację wideo i zdjęcia z Festiwalu Zawodów we Włocławku.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Czekawy (2018-11-09 13:43:44) Zgłoś do moderacji
Czy w spisie oferentów było też Seminarium Duchowne ? Bo zauważyłem symbol krzyża na ścianie.

Dodaj swój komentarz