ANWIL z tytułem wicemistrza w siatkówce

2018-05-17 11:08:45, Maciej Kowalczyk

Za nami finał Włocławskiej Branżowej Ligi Siatkówki - ANWIL LIGI. Pomysłodawcy turnieju – pracownicy chemicznej spółki z Grupy ORLEN – wywalczyli tytuł wicemistrza. Laur zwycięstwa przypadł świetnie grającej reprezentacji BKS Ekomyjnia, która w ostatnim meczu pokonała drużynę ANWILU 3:1. Natomiast na ostatnim miejscu na pudle, po zwycięskim starciu 3:0 nad ORLEN Serwisem, stanął energiczny i ambitny zespół Tęczy Topólka. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło w minioną niedzielę, 13 maja.

Pomysł na organizację Włocławskiej Branżowej Ligi Siatkówki narodził się w głowach pracowników ANWILU, którzy na jego realizację pozyskali środki finansowe z programu wspierającego rozwój wolontariatu wśród zatrudnionych w chemicznej spółce.

Inicjatywa integracji środowisk osób pracujących w różnych firmach okazała się trafiona i do reaktywowanej po latach miejskiej ligi siatkówki swój akces zgłosiło dziewięć reprezentacji zakładów pracy z Włocławka i okolic: Bobrowniki Team, Jankole Team, Orlen Serwis, BSK Ekomyjnia, Tęcza Topólka, Wika Włocławek, Geberit Włocławek, Granpol Włocławek oraz oczywiście ANWIL Volleyball Team.

Niedzielne rozgrywki były ukoronowaniem sześciu miesięcy sportowych zmagań ligowych drużyn.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz