Protest osób niepełnosprawnych – wideo i zdjęcia

2018-05-08 07:28:09, Maciej Kowalczyk

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek na Placu Wolności odbył się protest osób niepełnosprawnych, ich rodziców i przyjaciół. Spotkanie było gestem poparcia dla protestujących w Sejmie oraz możliwością do wyrażenia swoich potrzeb w kwestii godnego życia.

Główne postulaty protestujących w Warszawie, to zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą ZUS oraz wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł miesięcznie dla wszystkich osób niepełnosprawnych. Potrzeb jednak jest znacznie więcej, o czym mówiono podczas spotkania na Placu Wolności.

Dotyczą one niekiedy prostych rzeczy, jak pomoc w opiece nad osobami niepełnosprawnymi przez wolontariuszy czy asystentów rodzin, likwidacji barier architektonicznych, transportu, uproszenia dostępu do opieki medycznej czy refundacji nowoczesnych protez czy rehabilitacji.

Zwrócono również uwagę na opiekunów niepełnosprawnych dzieci i osób dorosłych. Osoby te potrzebują większego wsparcia zarówno od państwa jak i samorządu, gdyż niekiedy one same sprawują całodzienną opiekę nad niepełnosprawnymi.

Więcej o potrzebach osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w poniższym materiale wideo.

 

Fotorelacje


Komentarze (1)


kaja (2018-05-08 11:05:43) Zgłoś do moderacji
Za rządów Platformy wszystko im pasowało.

Dodaj swój komentarz