Olimpiada Hefajstosa - Tu nie liczy się zwycięstwo

2022-06-20 09:07:47, Q4.pl

Nie liczy się zwycięstwo, liczy się przede wszystkim udział – to hasło, które już po raz kolejny przyświecało uczestnikom zmagań w Olimpiadzie Hefajstosa. Turniej, jak zawsze zorganizowało Stowarzyszenie „Eurointegracja”.

Kilkuset uczestników, zarówno tych z niepełnosprawnościami, jak i tych pełnosprawnych wzięło udział w konkurencjach lekkoatletycznych, ale także grach i zabawach ruchowych. Co warte podkreślenia, w tegorocznej edycji imprezy brali udział zawodnicy nie tylko z Włocławka, czy też najbliższych okolic.

Konkurencje zostały tak przygotowane, że każda z osób z niepełnosprawnością biorąca udział w olimpiadzie mogła uczestniczyć przynajmniej w jednej konkurencji lekkoatletycznej lub w grach i zabawach.

 

Ekipy sportowców ze szkół, stowarzyszeń, Domów Pomocy Społecznej i innych organizacji zrzeszających niepełnosprawnych rywalizowały przez kilka długich godzin. Niezależnie od miejsca, które zajęli, każdy z nich mógł poczuć się jak zwycięzca, odbierając pamiątkowy medal. Najlepsi w poszczególnych dyscyplinach odebrali zaś puchary z rąk organizatorów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz