Zamknij [X]

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. Wideo i zdjęcia

2018-05-08 13:58:10, Maciej Kowalczyk

8 maja na Placu Wolności odbyły się miejskie uroczystości z okazji Obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy.

Okolicznościowe wystąpienie wygłosił również prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który odniósł się nie tylko do tragicznej w skutkach II Wojny Światowej ale również sytuacji po jej zakończeniu.

Odnosząc się do Obchodów prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podkreślił, że to koniec okupacji, zrzucenie jarzma hitlerowskiego, koniec straszliwej tragedii w dziejach narodu, natomiast musimy jednak pamiętać, co się stało po 45 roku. Kolejne 45 lat byliśmy pozbawieni pełni suwerenności, byliśmy uzależnieni gospodarczo, militarnie i politycznie od wielkiego sowieckiego sąsiada.

Podkreślił, przy tym, że o wolnej Polsce możemy mówić dopiero po 89 roku, kiedy m.in. zaczęliśmy aspirować do NATO czy wspólnoty europejskiej. Wtedy dopiero możemy mówić o świętowaniu pełnej niepodległości. Nie umniejsza to jednak ważności dzisiejszej daty.

Jest to jedna z najważniejszych dat nie tylko w XX wieku ale tak, że w Polskiej Historii – jak dodał prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Poniżej publikujemy zapis wideo i zdjęcia z uroczystości.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz