Zamknij X

Święto Flagi 2018 we Włocławku. Film z drona!

2018-05-02 19:32:00, Maciej Kowalczyk

2 maja włocławianie licznie wzięli udział w tegorocznych obchodach Święta Flagi. Tradycyjnie od Placu Wolności do Starego Rynku przeszedł pochód ze 100-metrową flagą Polski.

Symbolika jej barw, pochodzi od powstania państwa polskiego. Górny pas – biały – wywodzi się od białego orła i białej litewskiej Pogoni, dolny – czerwony – od pola tarczy herbowej. Biel w połączeniu z czerwienią jako symbole zaistniały 3 maja 1792 r. Flaga i barwy narodowe towarzyszą nam we wszystkich ważnych momentach.

Myślę, ze w trakcie takich chwil powinniśmy się jednoczyć, nawet jeśli mamy inne poglądy na otaczającą rzeczywistość – jak powiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Takie wartości jak nasze symbole narodowe – hymn, flaga, godło są wspólne dla nas wszystkich.

Święto Flagi jest być może nowym zwyczajem, ale jak widać przypadło ono do gustu Polakom. We Włocławku obchodzimy je rozpoczynając na Placu Wolności. Następnie mieszkańcy przemaszerowali ze 100 metrową flagą Polski do Starego Rynku, gdzie odbył się koncert pieśni patriotycznych. Nie zabrakło również tortu.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz