Podsumowanie działań 'Bezpieczny majowy weekend' we Włocławku i powiecie

2018-05-07 14:13:51, Maciej Kowalczyk

Od piątku 27 kwietnia do wczoraj 06 maja na drogach miasta i powiatu włocławskiego trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg. W tym czasie policjanci ruchu drogowego sprawdzali czy piesi, rowerzyści i zmotoryzowani stosują się do przepisów. Niestety nie obyło się bez mandatów.

Od piątku 27 kwietnia do wczorajszej niedzieli 6 maja funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” uczestniczyli w ogólnopolskich wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny majowy weekend”. Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa tym wszystkim, którzy pierwsze dni maja postanowili spędzić poza domem i wyruszyli na wycieczki.

W tym czasie mundurowi przeprowadzili 1657 kontroli drogowych i sprawdzili trzeźwość 4409 kierujących – niestety 7 z nich kierowało pod wpływem alkoholu.

Niewłaściwy stan techniczny pojazdów i brak ważnych badań technicznych skutkowały zatrzymaniem 76 dowodów rejestracyjnych.

Łącznie za stwierdzone przewinienia policjanci  nałożyli 410 mandatów, z czego większość, bo aż 253 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości, z kolei 34 mandaty otrzymali za popełnione wykroczenia drogowe piesi. W 78 przypadkach mundurowi zastosowali pouczenie, a w 13 skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Podczas minionych działań doszło do 54 kolizji i 1 wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 45-letni motocyklista.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz