Zamknij [X]

Straż Miejska. Żółta kartka zamiast mandatu

2018-04-27 15:37:30, Maciej Kowalczyk

Straż Miejska we Włocławku w najbliższym czasie wystąpi z nowatorską w naszym mieście inicjatywą pod nazwą „Żółta Kartka dla Kierowcy”. Pomysł ten skierowany będzie tylko do tych kierowców, którzy zaparkują swoje pojazdy w miejscach, w których zostało wprowadzone nowe oznakowanie, nowa organizacja ruchu.

W takiej sytuacji kierowca za wycieraczkami znajdzie „żółtą kartkę”. W ten sposób strażnicy miejscy będą informować o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, ale jednocześnie ostrzegać w nich przed łamaniem przepisów. Celem akcji jest zdyscyplinowanie kierujących, niestosujących się do przepisów ruchu drogowego dotyczących parkowania. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy to utrudnienia nie tylko dla pieszych ale również dla innych kierowców. Jak wynika z naszych doświadczeń wielu zmotoryzowanych jest nieświadomych, że popełnia wykroczenie. Powód - roztargnienie, pośpiech, brak wiedzy o nowych przepisach dotyczących parkowania. Dlatego na początek będą ostrzegać kierowców przed łamaniem przepisów. Gdy sytuacja się powtórzy, kierowca otrzyma mandat.

Przestrzegamy jednak przed stosowaniem zasady, że pierwszy raz nic mi nie grozi. Rażące łamanie przepisów będzie skutkowało od razu założeniem blokady na koło, odholowaniem pojazdu lub mandatem karnym.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz