Zamknij [X]

Uczcili ofiary zbrodni w Katyniu na Placu Wolności

2018-04-13 18:04:22, Maciej Kowalczyk

13 kwietnia, o godzinie 12.00 odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia, które miało miejsce na Placu Wolności był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego.

Jak powiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski – dla mnie jest to chwila osobliwa jako historyka, ale cały czas mam przed oczami kadry z filmu Andrzeja Wajdy „Katyń”. Odnoszę też takie wrażenie, ze ostatnimi czasy jakby się zapomina o tragedii katyńskiej.

Prezydent odniósł się do czasów kiedy mówienie o Katyniu było zabronione. Podkreślił również, że nie chce wrócić do czasów kiedy pewne fakty historyczne są zapominane kosztem innych.

We Włocławku odbyły się dwie uroczystości. Jedne z nich – na pl. Wolności, które miały charakter miejskich obchodów i drugie – o godz. 16.15 przy pomniku żołnierza polskiego, których organizatorem było PiS.

Prezydent Włocławka zapytany o tą sytuację powiedział, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wyszłoby z inicjatywą aby uroczystości zorganizować pod pomnikiem Armii Krajowej, to nie byłoby wątpliwości i dyskusji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz