Pierwszy raz chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów w Bydgoszczy lub innym mieście? Masz obawy przed takim wynajmem? Aby przestać się bać tak wygodnej formy transportu po Polsce i krajach europejskich, warto przeczytać najważniejsze porady, związane z tego kontraktami. W jaki sposób wypożyczyć auto? Co robić w przypadku wypadku? Czy pojazd może zostać podstawiony na wybrane lotnisko? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.
1. Kaucja nie jest już tak często pobierana!
Okazuje się, że coraz częściej użytkownicy polskiego pochodzenia nie muszą płacić kaucji za wynajem samochodu. Oznacza to, że możemy swobodnie wypożyczyć samochód z segmentu B, C czy nawet busy z segmentu R i nie pokryjemy tego dodatkowego kosztu. Wyjątek stanowią klienci z obcym pochodzeniem oraz wynajem pojazdu znajdującego się w segmencie S, czyli kategorii sportowej – w tym przypadku konieczna jest kaucja w wysokości kilku tysięcy złotych.
2. Samochód wynajmiesz na prostych zasadach
Wypożyczalnia samochodów carfree.com.pl oferuje ułatwione zasady, na których klient może wypożyczyć samochód. Przede wszystkim kierowca musi mieć skończone minimum 21 lat oraz posiadać pewną wprawę w prowadzeniu, czyli mieć czynne prawo jazdy minimum rok. Ważne są również dokumenty, które należy dostarczyć – dowód osobisty (lub paszport), a także aktualne prawo jazdy. Niepotrzebne są dodatkowe zaświadczenia, ubezpieczenia i inne dokumenty. Te dwa w zupełności wystarczą.
3. Rezerwacja on-line, czyli sposób na szybki wynajem samochodu
Nie musisz dzwonić czy umawiać się w danym punkcie wypożyczalni. Poprzez stronę www z dowolnego miejsca na świecie możesz zamówić samochód na lotnisko lub na dworzec w Bydgoszczy. Firmy dostarczają samochód pod dowolny adres, wpisany w formularz zamówienia wynajmu.
4. Możesz przedłużyć swój wynajem!
Wypożyczalnia Carfree.pl umożliwia swoim klientom możliwość przedłużenia wynajmu, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, należy skontaktować się się z konsultantem wypożyczalni nie później, niż dobę przed datą oddania samochodu. Drugą, istotną kwestią jest jak najszybsza wpłata pieniędzy z góry za przedłużony termin wynajmu – w formie przelewu bankowego, przelewu on-line czy w placówce wynajmującego.
5. Odbiór auta jest bardzo prosty
Sam odbiór zamówionego pojazdu również nie jest kłopotliwy. Samochód zazwyczaj jest podstawiany przez pracownika wypożyczalni w wybrane przez klienta miejsce, a samo podpisanie odpowiednich dokumentów nie zajmuje wiele czasu – zaliczyć tu należy gotową umowę dla użytkownika i jednocześnie kierowcy samochodu, a także protokół przekazania pojazdu. Wystarczy zatem uważnie zapoznać się z treścią kontraktu oraz protokołu, a także podpisać obydwa dokumenty. Po tej czynności można już wsiąść do pojazdu i ruszyć do swojego wybranego celu. Warto wiedzieć, że odbiór auta jest bezpłatny zarówno w siedzibie wypożyczalni, jak i na lotniskach znajdujących się na terenie Warszawy oraz Krakowa. W przypadku innych miejscowości cena jest uzależniona od wybranego okresu trwania rezerwacji.
Wypożyczenie pojazdu nie jest trudne. Wystarczy wybrać określony model pojazdu, podpisać umowę i dopełnić jej warunków, aby móc cieszyć się przyjemnością prowadzenia.
Komentarze (0)