Przy ul. Celulozowej powstaje siódmy budynek mieszkalny

2026-01-20 08:55:37, Q4

Projekt obejmuje budowę nowoczesnego, sześciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego o konstrukcji żelbetowej, z jedną kondygnacją podziemną, w której znajdą się pomieszczenia techniczne oraz komórki lokatorskie, a na zewnątrz m.in. 50 miejsc postojowych. W bloku zamieszkają 42 rodziny.

A jak idą postępy na budowie? Między innymi zabetonowano 100% ścian zewnętrznych i zamontowano 100% ścian prefabrykowanych poziomu -1, wykonano hydro i termo izolację podziemia i zasypkę budynku, zabetonowano strop nad poziomem -1, wykonano przyłącze wodociągowe i prace sieciowe.

Na realizację tego budynku Miasto pozyskało bezzwrotne dotacje w wysokości 80% z Funduszu Dopłat oraz 15% z Krajowego Programu Odbudowy.

Źródło: UM Włocławek 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz