Policjanci ruchu drogowego z Włocławka włączyli się w wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, jak również prawidłowość poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są podczas zdarzeń drogowych na poważne obrażenia, bo nie chronią ich żadne systemy bezpieczeństwa, jak na przykład poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, czy też karoseria auta.
By ograniczyć liczbę wypadków i kolizji z udziałem tej właśnie grupy użytkowników dróg, policjanci ruchu drogowego z Włocławka włączyli się wczoraj (13.11.2025) w wojewódzkie działania pn. „Bezpieczny pieszy".
Podczas działań policjanci ujawnili 101 wykroczeń, z których 30 dotyczyło pieszych. Najczęstszymi błędami pieszych było przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast spośród 71 wykroczeń kierujących, najczęstszym było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze wystawili 65 mandatów za popełnione wykroczenia, a w 36 przypadkach zastosowali pouczenia.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich uczestników ruchu, niezależnie czy jest to pieszy, rowerzysta, czy kierowca auta. Stosujmy się więc do obowiązujących przepisów drogowych i bądźmy odpowiedzialnymi użytkownikami dróg.
źródło: KMP Włocławek
Komentarze (0)