Do 31 lipca trwa nabór wniosków na rezydencje artystyczne w Centrum Rewitalizacji przy ul. 3 Maja 18

2024-07-10 09:27:19, Q4

Realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 projekt skierowany jest do artystek i artystów, twórczyń i twórców, kuratorek i kuratorów, edukatorek i edukatorów z różnych dziedzin, takich jak: sztuki wizualne, choreografia, performance, taniec, muzyka, film, fotografia, słuchowiska artystyczne, literatura, architektura, urbanistyka, formy interdyscyplinarne, chcących zainicjować lub zaangażować się twórczo w inicjatywy artystyczne i edukacyjne, wykorzystujące potencjał miasta i pozwalające na kontakt i bezpośrednie działanie społeczności lokalnej z twórcami.

Podstawą ubiegania się o rezydencje artystyczne jest złożenie karty zgłoszenia w której należy podać m.in. informacje o wnioskodawcy wraz z biogramem artystycznym, pomysłem na projekt, który mógłby zostać zrealizowany w Śródmieściu oraz harmonogram i kosztorys planowanych działań.

Termin składania wniosków upływa 31 lipca 2024 r. Plan zakłada, że rezydencje potrwają od czterech do sześciu tygodni. Początek pierwszej rezydencji to 19 sierpnia – koniec drugiej rezydencji 31 grudnia 2024 r.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://rewitalizacja.wloclawek.eu oraz w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej 2/4, u koordynatora projektu.

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz