Zapraszamy Na IX Wieczór Pod Lipą – 'CYGAŃSKA Miłość'

2024-07-04 10:34:52, Q4


kiedy 2024-07-13 | 18:00 gdzie Taras ogrodowy zabytkowego dworu w Kłóbce.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą", które odbędzie się w dniu 13 lipca 2023 r., o godz. 18.00 na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce.

Wraz z udostępnieniem dworu, oferta Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce została rozszerzona na obszar kultury ziemiańskiej. Jedną z form jej propagowania jest cykl pn. „Wieczór pod lipą". W odróżnieniu od organizowanych na terenie wsi skansenowskiej festynów folklorystycznych, spotkania te mają charakter bardziej kameralny.

Dziewiąte spotkanie organizowane w cieniu wiekowej lipy wypełni koncert pt. „Cygańska noc" w wykonaniu sopranistki Roksany Korban i kwartetu smyczkowego „Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO". W programie koncertu znadją się utwory wiedeńskich mistrzów walca i przeboje muzyki rozrywkowej. Hity instrumentalne będą przeplatane znanymi i uwielbianymi przez publiczność, błyskotliwymi ariami i piosenkami w wykonaniu artystki – sopranistki. Całość występu okrasi dowcipna konferansjerka. W przypadku deszczowej pogody koncert odbędzie się w spichrzu dworskim.

WSTĘP: normalny – 25 zł, ulgowy – 15 zł

(inf. prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz